Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit > Tuunaus ja Autohifi

240 etupenkkien kunnostus

<< < (4/4)

lateleo:

--- Lainaus käyttäjältä: Forbid - 13.04.2012, 19:47:50 ---Kiitosta! hyvin suuntaa antavia kuvia mitä on edessä itellä.. ja kuskin penkki aivan samassa jamassa lähtö kohdassa omassa volsussa

--- Lainaus päättyy ---

Ollos hyvä. Ja joka ikisen nippelin ja nappelin saa irti rikkomatta enempää kuin jo on  :D Ja ilman väkivaltaa.

volvo nro 5:
Hyvät kuvat hommasta. Tekopitäjässä vanhalla naapurilla verhoomo ja lapsuuskaveri anto sieltä just tuommoset ohjeet ku korjasin joskus omasta samanlaisia. Kaikkiin 3:n 240:n on saanu tuon projektin tehä. Tekonahan tilalle tuli vain kangas liimattuna ympäri, tietenki jesaria rulla, varalta :P. 
Kaikissa ollu myös ristiselän tuki rikki, niitä muistelisin että korjanneeni pyörän jarruvaijereilla ja pikku sakkeleilla.
Oliskohan olemassa jotain tarvike istuimenlämmittimiä niin sais samalla rikkinäisen peffagrillin uusiksi?

lateleo:
Ens viikonloppuna ajattelin tuon pelkääjän penkinkin irrottaa odottamaan samaa operaatiota. Verhoilukin on siinä niin saastaisen näkönen verrattuna pestyyn kuskinpenkkiin.

Tuosta kuskin penkistä oli mullakin ristiseläntuki rikki, jonka korjasin jo aikanaan. Toinen "rautalangoista" oli katkennut. Jostain rautalangasta/-tangosta (hieman paksumpaa kuin orginaali) vääntelin samanlaisen kun alkuperäinen. Hyvin on kestänyt jo reilusti yli 10tkm.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[*] Edellinen sivu

Siirry pois tekstitilasta