juu noi oshan perus cruisingit noudatta aina samaa kaavaa eli 19.00 kokoontuminen ja siit tunnin sis lähtö joka menee autogrillin kautti kohti keskustaa,mut heinäpääs poikkee rantaanpäin,sielt tuiraan ja sit maisemareittiä tuirast nalliskaan,jossa käydää pääsä kääntymäs ja sit mennää kaffelle siihe uutee vast.ottoon jne aikasemmin lenkki meni viel torirannan kautti,mut sielläpä ei nyt paljoo ajella eikä pysähdellä...