Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => S60, V70 (vm.00-07), S80 (vm. -> 06), XC90 => Aiheen aloitti: Vantage - 09.01.2019, 15:45:34
-
Alkaa vedellä viimeisiään tuo PDM. Lämpimänä toimii kaikki, mutta kylmänä vain rele naputtaa ja valot vilkkuvat. Paikallistin kylmäsprayn avulla vian ohjainkortin prosessoriin ja siinä vaiheessa omat kädet nousivat ilmaan. Mitkä numerot tuossa ohjainlaitteessa pitää täsmätä vaihtolaitteeseen, että toimii? Tuossa on varaosanumero 8682950 ja sen alla mm. W04E. Onko noiden molempien täsmättävä vai riittääkö pelkkä varaosanumero?
-
Volvon osanumeron pitäisi riittää. Saattaa toimia myös muillakin numeroilla, mutta sitä ei tiedä ennen kuin testaa.
-
Ok. Yksi boksi vastaavalla varaosanumerolla olisi tiedossa, mutta muut eivät täsmää, niin en heti uskaltanut ostaa. Pitäneepä sitten kokeilla! Kiitos!