Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Korjaamo ja yleistekniikka => Lämmitys, Ilmastointi ja lisälämmittimet => Aiheen aloitti: Capsis - 26.10.2020, 05:47:32
-
Onko kukaan asentanu eberiä ardicin tilalle ? Omaan autoon d5 -04 ois tarkoitus laitella kun ardic herennyt toimimasta. Lähinnä sitä tässä kyselen että mitä pitää ottaa huomioon.
-
Asennus samoin kuin jos asennettaisiin autoon jossa ei ole lämmitintä lainkaan. Ei voi käyttää auton ajastimia yms. ohjausjärjestelmää.
-
Tehtävissä, mutta näpräämistä on tiedossa kun oikeastaan mikään ei taida ilman modifointia mennä paikalleen.
Asennus samoin kuin jos asennettaisiin autoon jossa ei ole lämmitintä lainkaan. Ei voi käyttää auton ajastimia yms. ohjausjärjestelmää.
Ja tosiaankin ardicin ajastinta ei voi käyttää, vaan tulee erillinen kello tai kaukosäädin, millä ohjataan lämmitintä.
Mikä auto kyseessä ??