Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => S60, V70 (vm.00-07), S80 (vm. -> 06), XC90 => Aiheen aloitti: Kalle37 - 11.11.2022, 15:01:24
-
Mitäs sulake pitimen liittimet (pinni) on tyypiltään? Onko jpt (junior power timer) vai mikä.
Pitäis laittaa sulake 19 toimintaan, mutta puutuu lähtevän puolen liitin ja johto.
-
En mee kyl varmaks tuosta sanomaan, mut löyty tommone, tai jos noita tarkoitat
https://www.finjector.com/eng/fusebox_terminals-345
-
Bingo :) hain vielä vidasta ja sain sieltä varaosanumeron. Ihan näyttää samalta, kun linkin takana.
-
Kerrotko kun kerran tiedät että miten Vidasta haetaan osien numeroita :)
-
Uudempi auto, mutta aiheeseen liittyen kiinnostaisi, miten löytää oikea liitin/osanumero oman 2011 XC70 peräkontin sulakerasiaan.
Pitäisi saada sieltä jatkuva virta ulos. Nuot liitetyn linkin jotku sulakerasian pohjaliittimet voisi olla samanlaisia, mutta pitäisi olla sellainen joka lukittuu oikein rasian pohjaan.
Wetterin huolto/varaosat ei osannu löytää oikeaa osaa auton perusteella.
-
Kerrotko kun kerran tiedät että miten Vidasta haetaan osien numeroita :)
Määritä auton tyyppi >tiedot>varaosat
-
Kiitti! Nuo marmoritiskit on vähän sellaisia että ne mieluummin laskee vakuutusyhtiölle kolarikorjausten hintoja kuin etsii harrastajalle yhden osan.
-
9456775 On volvon no sulake liittimelle. Maksoi joku 5 euroa kpl. Hyvin kävi kojelaudan sulake keskukseen.
Huomenna jatkuu rti retrofit asennus.