Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => S60, V70 (vm.00-07), S80 (vm. -> 06), XC90 => Aiheen aloitti: Rahtari84 - 02.01.2012, 20:27:24
-
Elikkäs 98 mallin V70R sai tehdä tilaa uudelle tulokkaalle :). Muuten autossa ihan kattava varustus. Nyt kysysinkin että onko tuolle vänkärin puolen penkille johdotukset valmiina kun ajattelin tuon mekaanisesti säädettävän vaihtaa sähkötoimiseen kun kuskinkin puolella sellainen on.
No niin mekaaninen penkki on vaihdettu sähköiseen. Ei ollut muuta kuin akun miinus napa irroittaa ja pultit vanhasta penkistä kiskoineen irti. Nostaa vanha pois ja uusi tilalle,liittimet kiinni ja sulakkeet paikoilleen ja penkki toimi. Ei tarvinnu alkaa softaamaan erikseen :).