Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => S80 (vm.-07>), V70 (vm.-08>), XC60, S/V60 (vm. -11 ->) => Aiheen aloitti: petsku10 - 11.07.2025, 20:32:44
-
Potilas on Volvo S80 vm.2007 Muuten kelpo kunnossa, mutta takalasinlämmitin ei toimi, olisi kiva saada ennen talven tuloa pelittämään.
Olisiko Clubin tietäjillä vinkkejä, mistä vikaa kannattaisi etsiä ? Sulake takarontin sulaketaulussa ehjä, peilit lämpiää kyllä, takalasi ei.
-
Tuleeko sähköä lasin liittimelle? Jos tulee, vastus on todennäköisesti vaurioitunut. Ellei tule, autossa on sähkövika, eli katkos pitää kaivaa esiin virtapiiristä. Aloita vaikka siitä sulakkeesta, tuleeko sinne jännite.