Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => S80 (vm.-07>), V70 (vm.-08>), XC60, S/V60 (vm. -11 ->) => Aiheen aloitti: Turbo 242 - 13.08.2025, 18:01:43
-
Auto on huollettu 30.4.2025 ja silloin on huoltopyyntö nollattu kun auton infonäytöstä alkoi 12kk ja 30tkm seuraavaan huoltoon. Tänään auto alkoi kyselemään huollon perään. ??? Viikon sisään on ajettu vajaa 1000km rivitalonpätkä perässä. Ei pitäisi liittyä asiaan mitenkään.
Mitä tästä huoltopyynnöstä selviää Vidalla ja mistä se sieltä löytyy lontoon kielisestä? Läppäri on nyt kotona ja auto tien päällä.
-
Onko ilmoitus, huollon aika vai vaatii huollon ilmoitus?
-
https://youtu.be/TyzGLbLzIrQ?si=ysi0_24EA7CZSMtc
Onnistuu noinkin
-
Onko ilmoitus, huollon aika vai vaatii huollon ilmoitus?
Volvo Cars-sovellus ilmoittaa huollon aika on pian. Enhän mä just autolla ajaneena muista, mitä mittaristossa tarkalleen luki. :facepalm: :2funny: Jakoavaimen kuva siinä joka tapauksessa oli.
-
Onko ilmoitus, huollon aika vai vaatii huollon ilmoitus?
(https://i.ibb.co/yB8dDLHj/20250814-112444.jpg) (https://ibb.co/yB8dDLHj)
Joku sielä on nyt poikittain mittaristossa, kun sille ei välity tieto huollon ajankohdasta. ??? Mikä mittariston ohjaimen lyhenne on Vidassa?
-
Mikä mittariston ohjaimen lyhenne on Vidassa?
Eiköhän se ole DIM eli Driver Instrument Module
-
Onko tuo mittaristo autossa alkuperäinen vain tft retrofitattu? Vaikuttaa huoltovälin nollaukseen jos jälkiasenteinen uudempi mittaristo.
-
Onko tuo mittaristo autossa alkuperäinen vain tft retrofitattu? Vaikuttaa huoltovälin nollaukseen jos jälkiasenteinen uudempi mittaristo.
Kyllä se on alkuperäinen.
-
Joo huomasinkin tuon otsikon vasta että onkin -15 mallinen :facepalm: