Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Korjaamo ja yleistekniikka => Lämmitys, Ilmastointi ja lisälämmittimet => Aiheen aloitti: sjs - 14.06.2012, 00:53:55
-
Eli kyseisestä pelistä pitäis tehdä "limun poisto", eka kysymys muuten, miksi "limu", kun sieltä poistetaan prikka?
Itse miellän virvoitusjuoman limuksi... :)
No itse asiaan, tuo on todella v-mäisessä paikassa, sinne saa nipin napin ruuvattua pultin kompuran kytkinlevyyn "ulosvetäjäksi", mutta ei sitä pulttia pääse sisään ruuvaamaan, saati sitten että se levy mahtuisi sieltä ulos.
Miten olette tehneet, nostetaanko apurunko vai moottori veke, vai laikkasitteko runkopalkin veke?
Hankala on... todella... :D
Bensakoneiseen on varmaan helpompi tehdä kyl toi operaatio, vai onko?
-
Onnistuu paikallaan yläkautta ilman apurunkojuttuja taikka rälläkkää. Tai ainakin ite oon homman tehny sekä V70N että V70I 2.5TDI:hin. Ahdasta kyllä on joo. Muistaakseni siinä oli just vähän jujuna, että ne 3kpl 6mm ulosvetopultteja on just sopivan mittaiset. Olisko ollu 40mm -- ei muista.
-
Käytetään sitä hakua ;D
http://www.vrcf.fi/foorumi/index.php?topic=163.0 (http://www.vrcf.fi/foorumi/index.php?topic=163.0)