Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => 850, V/S70 (vm.<-00), C70 (vm.<-05) => Aiheen aloitti: JoonasH - 10.07.2012, 00:21:06
-
eli auto allekirjoituksen T-5R. eli ei anna aina nollata vikakoodeja sitten millään ja joskus ensimmäisellä yrittämällä ??? :idiot2: antaa kylläkin aina mallikkaasti eri vikakoodeja jos niitä on eli kontaktihäiriöstä ei ole varmaan kyse. ja ihan ohjeiden mukaisesti olen laitetta käyttänyt :) Onko tuo sitte joku iän mukana tullut oikku että vaatii muutaman yrityskerran onnistuakseen ;D
-
Mulla ihan sama juttu omassa t5:ssa. Ei ota onnistuakseen tuo nollaus ennenkuin parin-kolmen yrityskerran jälkeen. Vikakoodit kyllä tulee mullakin ulos ihan kakistelematta.
-
Oletteko varmasti lukeneet kaikki koodit ulos ennen nollausyritystä ?
-
Oletteko varmasti lukeneet kaikki koodit ulos ennen nollausyritystä ?
siis aina oon lukenu ne kaikki vikakoodit läpi että palaa siihen "ensimmäiseen" vikakoodiin ja sitten vasta koittanut nollata mutta ei aina anna nollata ennenkuin on pari kertaa yrittänyt ::)
-
NONNI! Ei helkkari miten voi olla pienestä kiinni :2funny: alfamer neuvoo että luet kaikki vikakoodit kertaalleen läpi ja sitten käyttää virtoja pois ja laittaa takasi ja sitten nollaa vikakoodit. Noh tämähän tapa mulla ei oo toiminu ku joka 10. kerralla >:D
Noh, nyt kokeilin sitten huvikseen niin että luen vikakoodit läpi ja nollaan ne heti perään ILMAN virtojen off/on pelaamista. ja sehän toimi kuin unelma ja vieläpä monta kertaa peräjälkeen!!! 8)
eli mun osalta tää "vika" tais ratketa tällä. :hello: