Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Takavetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => 700, 900 & S/V90 => Aiheen aloitti: sienifarmari - 10.10.2012, 18:20:54
-
Nyt tuli sellainen probleema et käykö porrasperäseen volvo 740 esimerkiksi 850 sen penkit :o Itsellä on niin paskassa kunnossa sisusta. Tarvitseisi uusia, mutta tuntuu että ei oikein löydy 740 sisutan osia ainakaan mieleisiä:D paljon enemmän on tarjolla kasipätkien nahkasistoja yms. ja nahkasisustahan olisi näppärän näkönen;) Et voisiko joku fiksu valaista minua että minkä volvon mallisarjojen penkit käy 740 porrasperään:)
-
940 ja 960 penkit menee suoraan
-
900 etupenkit ja takapenkin istuinosa menee. Takapenkin selkänoja ei, koska 900:ssa on huomattavasti korkeampi.
-
kiitän ja kuittaan tästä tiedosta:)
-
Nostellaan vanhaa aihetta. 850:n penkit ei istu suoraan 740:n, mutta kuinka haastavaa ois pelkkien etupenkkien sovittaminen? Garagetissa näitä muutoksia näkyy jonkin verran, mutta huonolla amk-ruotsillani en löytänyt sieltäkään apuja... Kaikkihan saa sopiin kun tarpeeksi pajottaa, mutta onko tää hirmu työläs homma? Olis vaan sopivat penkit tiedossa seiskaan.::)
Edit:
Etsivä löytää. http://forum.7900klubben.se/viewtopic.php?t=12274