Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => 440 / 460 / 480 => Aiheen aloitti: janne1984 - 28.10.2012, 11:41:17
-
elikkä vikakoodiksi antoi 4-1-1 kaasuläpän asentotunnistimen. onkohan kyseinen osa kyseiseen autoon kuinka kallis?
-
elikkä vikakoodiksi antoi 4-1-1 kaasuläpän asentotunnistimen. onkohan kyseinen osa kyseiseen autoon kuinka kallis?
kannattaa ensihätään putsata liitin siitä.
(http://i751.photobucket.com/albums/xx156/retroterska/relvo/01082012006.jpg)
kuvan liitin ja itse anturi
-
tarvii putsata :) mutta onko tietoa paljon kyseinen osa tulisi maksamaan jos putsaaminen ei auta?
-
ei auttanut putsaus :( kyselin autopro liikkeestä kyseistä osaa. ei löytynyt. tai löyty mutta kiinnitys olisi ollut kahdella ruuvilla ja minulla on neljällä. sitten soitin volvolle ja sieltäkin löyty vaan osa joka tulee kinni kahdella ruuvilla. (http://img17.imageshack.us/img17/8312/picture2rb.jpg) olisko jollain kuvan näköinen ehjä osa ylimääräsenä? ja jos on niin minkä hintanen olisi?
-
Ainakin motonetissä on jotain läppäkytkimiä ja tarvikkeena voi löytyä muualtakin. Hinta oli 24e. Ylöspäin.
-
unohdin sanoa että kävin motonetissäkin. mutta ei sielläkään ollu kun 1.7 ja 2.0 litrasiin.
-
Mikä on moottorin tyyppi, löytyiskö sen perusteella. Kysele tarvikeliikkeistä tai ilmotusta kierrätyskeskukseen.
-
moottori on B18U. löyty osa. nettivaraosassa oli samanlainen volvo niin siitä sain ostettua ton osan. kiitos tästä keskustelusta taas :)
-
Hyvä kun osa löytyi. :)