Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Veteraanit => Veteraanien korjaamo => Aiheen aloitti: p131 - 29.10.2012, 18:57:55
-
Aman kojelaudan päällys on halkeillut ja mittariston vasen puoli törröttää rumasti. Katselin uutta CVI:stä, hintaa oli reilut kolmesataa. Saisiko jostain edukkaammin, tai oletteko väsäilleet muita alkuperäishenkisiä ratkaisuja? ???
-
Mustaa keinonahkaa ilman vahvikekangasta kangasliikkestä 7€/m, rullan leveys 140cm. Purkki kontaktiliimaa noin kympin Tokmannilla.
Keinonahka viritetään ja venytetään maalarinteipin avulla vähän kerralla vanhan kojelaudan päälle ja säästetään 280€ johonkin tarpeelliseen kuten bensaan ja varaosiin.
Menee ihan täydestä kesäautossa kun ei kuitenkaan saa museokuntoon järkevillä rahasummilla. Vanhan päällysteen halkeamat täytyy sitten siistiä etukäteen etteivät näy läpi. 8)