Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => S80 (vm.-07>), V70 (vm.-08>), XC60, S/V60 (vm. -11 ->) => Aiheen aloitti: peet70 - 05.01.2013, 18:39:06
-
Vänkärin ovi herjaa olevansa auki,vaikka on kiinni.Missähän moinen kytkin sijaitsee ?.Vois yrittää herkistellä kun ei vaivaa kuin silloin tällöin pakkasella.
-
Taitaapi olla se mikrokytkin siellä lukkorungon sisällä ja sinne ei pääse herkistelemään oikein millään.
-
Sijaitsee ovilukkoyksikön sisällä sisäänrakennettuna, eikä lukkoyksikkö ole oikein purettavissa, eikä itseasiassa ihan yksinkertaisesti irroitettavissakaan.
Kyllä toki vipua, joka tuota kytkintä käyttää, pääsee lukkoyksikön irroituksen jälkeen voitelemaan, kun vain tietää, että mitä voidella. Itse en osaa sanoin selittää asiaa.
-
Onkohan peet70 saanut vikaa korjattua/selvennettyä. Meikäläisellä on juuri samanlaista reistaa riesana. :buck2: