Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Keskustelua Volvoista => Yleinen keskustelu => Aiheen aloitti: rade - 23.03.2013, 21:38:24
-
Lueskelin tossa kun jollain oli ongelmia xenon jälkiasennusten kanssa.Löysin tämmöisen palikan jolla voi aika näppärästi ottaa virran sulakeboksista.Mä nyt sitten laitan ne päiväajovalot ja otan tolla virran virtalukon jälkeen.Voi olla vielä laitan diodin niin ei ainakaan tuu mitään takapotkuja.Alempi korvaa alkuperäisen sulakkeen ja ylempi uuden kulutuskohteen.
(http://dl.dropbox.com/u/88927300/liitin.jpg)
-
Löysin tämmöisen palikan jolla voi aika näppärästi ottaa virran sulakeboksista.
Kerro mistä löysit, näppärä kikkare.
-
Päivävaloista ei taida jännitepiikkejä lähteä mihinkään, joten todennäköisesti tarpeeton varokeino, mutta saahan sitä tehdä, kun harrastaa.
Sulakerasialta ottaessa kannattaa varmistaa, että mitä kautta se virta sinne rasialle kyseiseen nastaan tulee ja paljonko sieltä voi virtaa ottaa, syöttö kun voi tulla nykyautoissa myös ohjainlaitteen sisältä sinne rasiaan.
-
Motonet oli ostopaikka.Hinta 7.90€.Ei tosiaan voi mahottomia virtoja ottaa mutta varmaan 5-10 A hyvinkin.