Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => 850, V/S70 (vm.<-00), C70 (vm.<-05) => Aiheen aloitti: T4R - 17.04.2013, 08:52:03
-
Elikkä kaverilla tarkotus heivata ykköskopan seitenkympistä kattokaiteet mäkeen. Eivät miellytä silmää enään. :D Nyt kaivataan apua siihen et miten nuo tosta helpoiten lähtee. Eilen tuli äkkiseltään noita vilkastua ja ei vielä oikeen auennu et mistä homma lähtee liikkeelle. Eli joku viisaampi joka ois kenties nuo poistanu ni kertokoot tarkemmin. Sillä ei oikeestaan väliä että lähteekö nuo tosta kokonaisena vai pieninä paloina. Kuha saa pois. Kiitos.
-
siellä takana on lipareitten takana torx ruuvit. oliko niitä kaks vai kolme. tuulilasin kohdalta listat lähtee nostamalla sievästi.
-
Ei tarvi kattoverhoilua ruveta purkamaa?
-
ei tarvii. Irroitettujen kaiteiden tilalle voi heittää normaali listat tilalle..
-
ei tarvii. Irroitettujen kaiteiden tilalle voi heittää normaali listat tilalle..
Mistäs löytyis noit listoja?
-
http://www.vrcf.fi/foorumi/index.php?board=20.0 (http://www.vrcf.fi/foorumi/index.php?board=20.0) ja suosittelen myyjää nimimerkillä GHOST. Olen häneltä ostanut tavaraa ja kaikki ollut aina priimaa.
-
Mistäs löytyis noit listoja?
Killassa maksaa 210€ kappale ku kävin kysymässä ;D Eli kannattaa varmaa ettiä jostai täältä..
-
mulla olisi nuo listat tallessa, ihan ylimääräisenä. Sijaitsee täällä Kempeleessä, en tiedä kuinka kaukana tämä auto on , mihin nämä listat tulisivat 8)