Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Tuunaus ja Autohifi => Autohifi => Aiheen aloitti: Teemu- - 30.06.2013, 09:10:01
-
JVC KW-R400 (http://www.autoviihde.com/jvc-kw-r400.html) soitinta katselin tässä. Kyseessä siis näyttävästi perus-2DIN soitin, onko rahan arvoinen ostos?
Lähinnä sen takia katsoin sitä, kun on subwooferin tasonsäätö ja 2x RCA lähdöt. Omaan silmään vaikuttaa perussoittimelta, mikä näyttää omaan silmään hyvälle, eikä hintakaan paljoa paina.
Löytyykö mielipiteitä tai muita vaihtoehtoja soittimelle?
-
Omaan silmään JVC:t on aika sellaista halpiskamaa...
Pioneer tai Alpine olisi varma valinta, hieman hintaa enemmän mutta voi olla sen arvoista ;)
-
JVC on halpista joo, mutta mulla on tuosta pykälän vanhempi 2 din malli ja olen ollut tyytyväinen. On mulla ollut kalliimpiakin soittimia mutta silti jotenkin tykkään noista yksinkertaisista, varmaan kun olen itsekin vähän yksinkertainen varmaan :D
-
Soitin tilattu aamulla, se on sitten parin päivän päästä autossa kiinni. Autoviihteellä kyllä hyvä palvelu. :o