Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => 850, V/S70 (vm.<-00), C70 (vm.<-05) => Aiheen aloitti: Volvoracer86 - 02.07.2013, 19:43:43
-
Semmosta kyselen viisaammilta, että tarviiko tuosta V70:pistä ottaa etupuskuri pois kun vaihtaa etuvaloumpiot ja etuvilkut? Ainakin vissiin se syylärin päällä oleva suojamuovi täytyy ottaa pois. :arkkupakastin:
-
Ei tarvii ainakaan C70 mallissa, eikä pitäisi V70 mallissakaan tehä muuta, kuin ottaa ensin vilkku irti ja sitten umpio on kolmella m10 pultilla kiinni. Joku vois laittaa paremmat ohjeet tai kuvat ;)
E: Tässä vielä video kyseisestä operaatiosta: https://www.youtube.com/watch?v=wW1SA8e6aRw
-
Kiitos vastauksesta, operaatio näyttää olevan paljon helpompi mitä aluksi luulin. Eiköhän se tuikkujen vaihto onnistu nyt näillä ohjeilla. :hello: