Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => 850, V/S70 (vm.<-00), C70 (vm.<-05) => Aiheen aloitti: jani86 - 30.07.2013, 17:25:05
-
https://dl.dropboxusercontent.com/u/79005958/IMAG0019.jpg
osaisko joku viisas asiantuntija kertoa, ku löysin nämä 850 polkimien yläpuolella olevasta piuha merestä, varmaan kuuluis olla jossain kiinni :idiot2: ison liittimen piuhan värit näkyykin, toiseen pieneen tulee pelkkä sininen ja toiseen oranssi punanen ja musta :)
voiskohan näistä johtua kun en pääse testerillä auton sisään lukemaan vikakoodeja millään testerillä :/
ostin vielä varta vasten ELM 327 piuhan ja mukana tuli scantool, millä lukenut että moni päässy 850 vikoihin käsiksi.
tuli mieleen että olisiko piuha irti obd:sta.
kiitos etu käteen S*
vm-96 2.5 10v
-
Tuo keltainen iso liitin taisi olla sumuvalojen johdoille.
Noista vihreistä en osaa sanoa muuta kuin sen, että ajotietokoneelle menee juurikin samanlainen liitin...
-
kiitos arska :D täytyy ruveta ettii oikeeta paikkaa jos löytyis :) sumareita ei edes ole eli se johto saa noin ollakkin :)
-
Nonnih lisää harmaita hiuksia ::) toiselle pikku liittimistä löyty paikka varas hälyttimen releeltä, mutta kumpikohan sinne sitten menee ;D liitin missä toi sininen johto vai liitin missä oranssi, punainen ja musta. Ja mihinköhän mahtaisi jäljelle jäävä liitin kuulua ???
-
Mulla on myös toi yksijohtoinen vihreä liitin irrallaan ja toinen, missä enemmän piuhoja, menee hälyn releeseen.
-
Ok täytyy nappaa se kiinni ja kattoo lähteekö kieltää :2funny:
Mistäköhän vois johtuu ettei testeri löydä autoo. Mul toi elm327 siin ei pala kuin punanen valo. Pitäiskö palaa useempi?