Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Tuunaus ja Autohifi => Autohifi => Aiheen aloitti: kibola - 12.09.2013, 21:42:35
-
elikkä huomasin autossa olevan ongelman eli ei anna leviä pihalle kuin pakottamalla eli joutuu tunkemaan toisen levyn samaan aikaan ja vetämällä sen avulla ulos jotain rapinaa koneessa kuuluu
elikkä osaisiko joku sanoa kuinka V70 -07 saisi auki tuon mankan jotta pystyisi kyseisen vian korjaamaan vai kannattaako nakata mäelle ja ostaa uusi??
-
Ota joko akun miinuskenkä irti tai radion sulake irti. Kun laitat sulakkeen takas, niin sylkee levyn ulos. Näin mulla ainakin teki, kun soitin oli jotenkin solmussa. Samaan aikaan ei kaikki nappulat myöskään toimineet.
-
Ota joko akun miinuskenkä irti tai radion sulake irti. Kun laitat sulakkeen takas, niin sylkee levyn ulos. Näin mulla ainakin teki, kun soitin oli jotenkin solmussa. Samaan aikaan ei kaikki nappulat myöskään toimineet.
kaikki muu toimiikin täysin mutta pitääpä koittaa huomenna mitä sanoo siitä
-
Omassa ajokissa on HU-803 eli se neljän levyn soitin. Ostaessani tän auton tuo soitin ei antanut yhtäkään levyä ulos ilman apua.
Otin soittimen irti autosta ja purin sen moneen kertaan, tein jonkun pienen muutoksen, kasasin, eikä vain alkanut pelittään.
Olisko ollut kymmenes kerta, kun käänsin ne kumit (olisko ne jotkin nestevaimennetut) joiden varassa tuo soitin kelluu, ja olisinko vaihtanut niiden paikkojakin etummaiset taakse ja päinvastoin, en enää muista. Mutta nyt on kolme vuotta toiminut moitteetta, joka ainoa kerta on levy tullut ulos koneesta... :)