Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => S60, V70 (vm.00-07), S80 (vm. -> 06), XC90 => Aiheen aloitti: TeeKuus - 11.11.2013, 10:45:30
-
Eli ko. poiskytkentämahdollisuutta ei ole otettu tehtaalta, mutta nyt olis "käyttöä" tuolle poiskytkentämahdollisuudella.
Pystyykö tuon tekemään jälkiasennukslla? -järkevästi eli semmoseen summaan ettei tarvi koko autoa vaihtaa ???
-
Sama juttu kiinnostaisi V70 2009 mallin myös.
-
Kävinpä kysäsemässä marmoritiskiltä:
Onnistuu, mutta käytännössä menee koko bagisysteemi uusiksi kojelautaa myöden. Hinta-arvio +6000€...eli ei tällä kertaa, mennään näillä ;D
-
V70:iin tuon ainakin saa jälkiasenteisena. Mahtoivatko ymmärtää asian niin, että poistetaan koko bagi? Tai sitten on joku vuosimallijuttu ???
-
Eikös teoriassa bägin korvaaminen oikean kokoisella vastuksella anna auton ymmärtää, että bägi on vielä käytössä?
Joten voisihan sinne kytkimen laittaa, joka vaihtaa vastuksen ja bägin johtojen välillä?
Mutta näin teoriassa.... :)