Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => 850, V/S70 (vm.<-00), C70 (vm.<-05) => Aiheen aloitti: La_x - 03.05.2014, 14:12:33
-
S70 kippoon vaihtelin noita vakio polttimoita ledeiksi ja huomasin, että toi polttimovian merkkivalo ei oikeen tykännyt siitä. Ärsyttää katsella tuota enkä ala teippiäkään liimaamaan päälle, niin mikä llksi helpoin tapa ohittaa valo? Kojelaudan purku on vissiin aika homma.
Joo ja itellä on vaan fixaatio noihin ledeihin kun näyttävätkin paremmalta, eli hehkut eivät ole vaihtoehto ;D
-
kojetaulun purku on lopouviimeks aika simppeli homma. löytynee ohjeet vaikka youtubesta. poltimo vaan pois sitten ei se muuta tarvi.
-
Aina vierastanut tuota kojelaudan purkua, mutta haynesi käteen ja hissukseen tehtynä meni tunnin luokkaa alusta loppuun. Helvetin hyvin suunniteltu nää volvot kyllä, joissakin autoissa toi on ihan kauheeta paskaa.
-
Jep, on helppo irroittaa. Tossa kun muutaman kerran sen on joutunut purkamaan, niin nykyään menee n. 30min kun vaihtaa mittariston polttimot ja laittaa osat takas kiinni.