Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => S60, V70 (vm.00-07), S80 (vm. -> 06), XC90 => Aiheen aloitti: Hiltsu - 16.08.2014, 00:42:39
-
Hei
Pitkän aikaa tuo V70 D5 2004 on tehnyt sitä jotta rivakassa kiihdytyksessä tai motarilla kovaassa ajossa herjaa "moottori vaatii huollon" jonka seurauksena auto ontuu eikä vedä kunnolla.
Tänään käytin vikakoodin luvussa ja sieltä löytyi tuo p0094, mitä googlettelin niin liittyy jotenkin polttoine vuotoon? Jännä vain ettei missään näy mitään vuotoa päälle päin. Jotta mistähän tuo valittaa? Mitä tuolle osaisi tehdä?
-
Ootko vaihtanut polttoainesuotimen?
-
Ootko vaihtanut polttoainesuotimen?
:-[ En ::) :facepalm:
Täytyneen maanantaina käydä vaihdattamassa.
-
eipä ole kaksinen homma vaihtaa itsekään, minultakin onnistui lopulta. suodatinhan on oikean takapyörän etupuolella jos sinne kurkkaat. täältä palstalta löydät ihan vaihto-ohjeet. pyrin vaihtamaan kerran vuodessa niin kannatti opetella tekemään temppu ihan itse
-
Tarkasta suuttimet ohivuotomittauksella. Minulla oli aikoinaan sama ongelma.