Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => 850, V/S70 (vm.<-00), C70 (vm.<-05) => Aiheen aloitti: jaskajokunen - 08.05.2011, 20:56:14
-
Vaihdoin automaatti-ilmastoinnin anturin kuskin "kauhukahvan" alle ja jostain putosi moinen osa, liekö tärkeäkin ?
(http://img.photobucket.com/albums/v218/jaskajokunen/Sekalaisia053.jpg)
-
Mulla oli täs taannoin koko sisusta tallin lattialla levällään ja pähkäilin ihan saman osan kanssa. Paitsi että mulla niitä oli useampia irtaallaan, kaks noita valkosia ja muistaakseni kolme mustaa.
Ne on B -pilarin muoviverhoilun sisältä vaakatasoon tulevia jäykkäreitä. Niille on sellainen ura siellä muovin sisäpinnassa. Kannattaa laittaa takaisin, muoviverhoilu tuntui aika vetkulta ainakin kun kaikki puuttui sieltä..