Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
		Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset  => Korjaamo ja yleistekniikka => S60, V70 (vm.00-07), S80 (vm. -> 06), XC90 => Aiheen aloitti: miri - 01.11.2014, 14:48:36
		
			
			- 
				Onko kellä tietoa mistä käyn seuraavaksi etsimään vikaa kun pitkät ei toimi.
 Sulakkeet ja polttimot on ehjät.
 Onko vika viiksessä vai valo katkaisimessa?
- 
				Onko katkasija oikeessa asennossa,että on mahdollista niiden toimia?Kun toisessa vain vilahtaa pitkät ja toisessa voi käyttääkin niitä.
			
- 
				Mulla auttoi kun ostin purkaamolta viiksen. On nopea vaihtaa.
			
- 
				No on toki katkaisija oikeassa asennossa.
 Pitää kokeilla sitä viiksen vaihtoa.
- 
				Hankin uuden viiksen,valot toimi vuorokauden.Ostin valoautomatiikan, ei auttanut.Nyt on erillinen katkaisija pitkille rakennettu.Pyyhkijät jää päälle ja kuskin penkki menee ajaessa itsestään makuuasentoon,alkaa loppua usko tähän vekottimeen 
 
- 
				Oletko käyttänyt autoa Volvolla tietokoneen nokassa? Kuulostaa että siellä on jotain häikkää muualla kuin katkaisijoissa. Veljellä V70 sekoili tosi oudosti kun CEM-boksi ja mittaristo kaipasi huoltoa. Auto jopa sammui vauhdista.
			
- 
				Mulla aiheutti samankaltasia oireita kun ratinohjausboksi oli pimeenä, en nyt muista ton yksikön virallista nimeä... 
			
- 
				Pitää varmaan viedä se Volvolle, eipä tuosta muuten tunnu selvää tulevan.Ei näy mitään vika koodia vaikka on käytetty letkuissa.