Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Veteraanit => Veteraanien korjaamo => Aiheen aloitti: Amukka - 17.12.2014, 21:10:20
-
Rupesinpa tekemään kantta tuohon projektiauton koneeseen ja kaikki pakoventtiilit oli jumissa ohjureissa todennäköisesti kannen seisomisesta johtuen. Kun sitten testasin toisia venttiileitä kanteen ja ne tietenkin upposivat liian syvälle oli pakko ruveta vertailemaan venttiileitä ja kas kumma venttiilien lautasen halkaisija olikin 37mm. Pikaisen googlettamisen perusteella en löytänyt tuollaisia mistään suomalaisesta kaupasta eli onko tuohon sovitettu jonkun muun auton venttiilit vai mistähän tuollaisia venttiilejä saisi? En viitsisi tässä vaiheessa kanteen paljoa investoida että saa koneen kasaan mutta jos jostain löytyy edullisesti niin sitten laitan tuon kannen kiinni samantien.
-
Kg-trimning noita kauppaa. Willissä nuoruudessani tuli kartoitettua halvempia vaihtoehtoja muista merkeistä, mutta ei siinä oikein säästä mitään kun tulee niin paljon ylimääräistä.