Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi

Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => S80 (vm.-07>), V70 (vm.-08>), XC60, S/V60 (vm. -11 ->) => Aiheen aloitti: sempalo - 24.05.2011, 17:39:49

Otsikko: S80 perävaunun vilkut valo
Kirjoitti: sempalo - 24.05.2011, 17:39:49
Hei,

minulle laitettiin uusimmat softat S80 2008 D5 autoon ja mielestäni ennen tätä perävaunujen vilkut valo vilkkui vilkuttaessa :) (silloin kun perävaunu oli kytketty)

Nyt kuitekaan ei näin tee... Auto kyllä huomaa jos valo/vilkku  on palanut.. Uudessahan ei tätä moista kivaa valoa enää edes ole.

Onko muut huomannut samaa vai onko tässä (taas) joku vika?
Otsikko: Vs: S80 perävaunun vilkut valo
Kirjoitti: Mariini - 24.05.2011, 20:44:56
Tänään vedinkin vollella viimesiä kertoja kärryä, huomasin saman... Tosin ajattelin, että saattaa johtua kun toisen puolen kärrynvilkku oli palanut, mutta eipä sitten kait... Olihan siinä tiettyä järkeä ja "raskaan kaluston asennetta" niissä perävaunuvilkuissa. Pitää muistaa kommentoida huoltoneuvojalle ylihuomenna kun vie auton poies.

Edit: Piti muuten lisätä, että ne tuplavilkut toimi satavarmasti ennenkuin oli ensimmäisen kerran se "huolto 2.0" käynti, jotakin ohjelmia muutettu.
Otsikko: Vs: S80 perävaunun vilkut valo
Kirjoitti: sempalo - 24.05.2011, 22:31:02
Sama tunne minullakin on, että päivitysten jälkeen tuo sammui.. (Nyt kysymys onkin, että kuuluko niiden tehdä näin vaikko ei)

Otsikko: Vs: S80 perävaunun vilkut valo
Kirjoitti: Mariini - 25.05.2011, 09:05:49
Saattaa olla vain huonosti testattu päivitys, kun muistaakseni siinä ihan päivityksen jälkeen oli kylmä aamu ja ihankuin olis Weba hörissyt kun ajoin auton asemalle... Ja katsoin vielä, että on automaattikytkentä pois kuten ennenkin... Saattaa olla pikku bugeja.