Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => 850, V/S70 (vm.<-00), C70 (vm.<-05) => Aiheen aloitti: aahoo86 - 28.04.2015, 17:55:44
-
Eli kun vanhemmassa 850:ssä on tuo 4-pulttinen jako, onko mahdollista muuttaa uudemman navoilla 5-pulttiseksi "bolt on" vai vaatiiko jo enemmän työtä?
Mielenkiinnosta kysyn, kun tossa olisi halpanen -93 850 lähellä myynnissä ja itellä olisi joutilaana etuvedon 5x108 jaollisia vanteita..
-
Mun käsityksen mukaan navat ja levyt vaihtaen homma kunnossa.
-
Mun käsityksen mukaan navat ja levyt vaihtaen homma kunnossa.
Pitäisi mennä juurikin näin ;)
-
Tänään kävin 850:n tontille; En itse päässytkään kokeilemaan jaon muutosta kun tossa olikin 5-pulttinen jako, vaikka vuosimalli -93. Mutta kiitoksia kuitenkin vastauksista, eihän sitä tiedä jos seuraava onkin vanhempaa vuosikertaa jahka tuo öljypoltin leviää :D