Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => S80 (vm.-07>), V70 (vm.-08>), XC60, S/V60 (vm. -11 ->) => Aiheen aloitti: donidee - 04.07.2015, 20:22:12
-
Tuntuu olevan yks murheenkryyni tää auto. Kontti lopetti toiminnan hiljalleen. Välillä toimi, välillä ei ja sit kuoli. Johtosarjasta 2 johtoa poikki peruspaikasta ja muut vähän haperoita. Yhdistelin ne uudestaan apiko liittimillä. Missä vika ku toimi ehkä kerran sit ei enää. Lukon saa 3 asentoon kontissa. Auki, sit joku keskiasento ja ihan kiinni? Keskiasentoon kun laitto nii alko hirvee surina siitä lukon moottorista? Ja kun painaa takakontista suoraan avauspainiketta nii loppuu surina, ku päästää nii alkaa taas. Ja sama oli kojetaulun napista ja kaukosta. Nyt ei taas tee mitään? Joutuu avaimella avaa. Elikkä johdot on kiinni, mutta ei toimi kontti kakesta, kojetaulunapista, eikä takakontin napista. Saa ainoastaan "fyysisesti" avaimella auki.
-
Hiljasta on. Laitan kokonaa uuden johtosarjan ku näyttää saavan halpaan hintaan biliasta.. Eiköhän sillä rokkaa.
-
Samanlaiset oireet oli itselläkin ja kaikki parantui uudella johtosarjalla. Eli uutta kehiin ja taas pelaa.
-
Viime viikonloppuna laitoin uuden johtosarjan, ja taas rokkaa :) kuuluuko takavalojen syttyä kun luukun avaa näissä uusissa S80?
-
Viime viikonloppuna laitoin uuden johtosarjan, ja taas rokkaa :) kuuluuko takavalojen syttyä kun luukun avaa näissä uusissa S80?
Kyllä, noinhan ne tuppaa tekemään näissä uusimmissa malleissa.
-
Asia selvä. Ollu johtosarja aika lopussa sit autoa ostaessa ku ei syttynyt :) nyt siis toimii nii ku pitää :)
-
pimeässä // hämärässä syttyy,, ei päivän valossa, näin ainakin mulla, varoittaa muita kun siinä kontin luona on joku
-
pimeässä // hämärässä syttyy,, ei päivän valossa, näin ainakin mulla, varoittaa muita kun siinä kontin luona on joku
Oikeassa olit. Ei syty päivänvalossa. Vähänki ku alko hämärtää nii valot syttyy kun avaa kontin :) elikkä onnistunut remontti :)