Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => S60, V70 (vm.00-07), S80 (vm. -> 06), XC90 => Aiheen aloitti: Karitsu - 22.07.2015, 09:40:13
-
Minulla on S80 vm.99 ja olen pannut merkille jo kolmasti, että helteillä tuuletus käynnistyy itsestään vaikka ei ole avain virtalukossa. Onko tämänkin ikäisissä Volvoissa ollut moinen toiminto? Eilen pörähti käyntiin ja oli päällä itsekseen n. 10 min. Käyttiksestä en ole huomannut moista mainintaa.
-
Kyllä se sieltä käyttöohjekirjasta löytyy, ilmastoinnin kennon kuivauksesta on kyse. :)
-
Kyllä se sieltä käyttöohjekirjasta löytyy, ilmastoinnin kennon kuivauksesta on kyse. :)
kiitos vastauksesta. :)
-
Kiinnostaa tietää, että miten usein se sen tekee ?
-
Kiinnostaa tietää, että miten usein se sen tekee ?
Kuumalla kelillä tuntuu tekevän usein, melkein joka ajon jälkeen kun ilmastointia on käytetty. Tänä kesänä en ole kuullut omani humisevan kertaakaan yksin, mutta viime kesänä monesti kun oli pistäytynyt kotona tai työpäivän aikana vaihtanut paikkaa.