Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => S60, V70 (vm.00-07), S80 (vm. -> 06), XC90 => Aiheen aloitti: Tume3 - 02.08.2015, 22:07:26
-
Kokeillaan uudestaan.eli keskuslukitus ei toimi kuskin ovessa kuin lukkoon laitettaessa.sähköpeili ei myöskään toimi kuskin ovessa ja muissa aivan normaalisti.ajaessa vilkuttaa tietokoneessa että kuskin ovi olisi auki ja punainen kolmio vilkkuu mittaristossa.vilkun laittaessa vasemmalle tekee samaa hommaa että ovi olisi auki ja kolmio vilkkuu.auton olleessa parkissa oven vilkku vilkkuu koko ajan himmeästi.
Sähkövialta kuulostaisi vai onko lukituksen moottori tullut tiensä päähän?sulakkeet ok ja piuhat katseltu päällisin puolin ja nekin olisi kunnossa?
Mistä seuraavaksi ettisin vai vienkö suosiolla piuhan päähän?
-
kuullostas ihan jollekkin oven johtosarja vialle, käytä sinisellä voit selvitä huokeammalla kuin itse turaamalla... mikä muuten on vuosimalli... peilit jos kääntyy lie jotain lähempänä -10 kuin -02
-
Tänään ilmeni ettei kuskin vilkku toimi kunnolla.vilkkua käytettäessä kuskin puolen sivuvilkku vilkahtaa kerran ja sen jälkeen ei ollenkaan.
Autohan on -04 ja kääntyvät peilit löytyy
-
Päivitelläänhän tätä vähän. Vikahan löytyi oven johtosarjasta,maajohto oli mennyt poikki. Kuulema tyypillistä että XC90 tuo maadoitusjohto porsii...varmaan monessa muussakin?
Ja kuskin oven vilkkukin toimii jälleen