Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Takavetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => 700, 900 & S/V90 => Aiheen aloitti: mikkor97 - 13.09.2015, 09:33:37
-
Elikkä siis semmonen naputus kuuluu vaihelaatikon suunnilta. Hiljenee kun laittaa kytkimen pohjaan? Painelaakeriko? Välillä ääntä ei kuulu ollenkaan. Lämpimänä naputtaa enempi. Ja autohan siis 740 b230et+m90 ja kytkimenä toimii sahcsin sre 618 + 4 lapanen sintteri. Pikaista apua kaivataan!
-
Onko eroa nostaako kytkinpolkimen reippaasti vai rauhallisesti? Voi laatikko raplattaa, joka on aika tavallista jäykemmän kytkimen kanssa.
-
Ei ole eroa, itse kans aattelin tuota ku jäykkä kytkin että voiko sen takia raplattaa? Varsinkin moottori jarrulla naputtaa :) Jostaki olen lukenu että tuo jousittamaton sintteriki saattaa ääntää?