Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => S60, V70 (vm.00-07), S80 (vm. -> 06), XC90 => Aiheen aloitti: JanneL - 30.12.2015, 16:08:22
-
Elikkäs auto tekee semmoista, että kun koettaa startata niin alkaa mahdoton releiden räpse, ovien lukot ym. Kello menee nollille. Myös jälkiasennetun webaston kello nollautuu!?
Startti ei pyöritä ollenkaan ja jos pitää avainta 5sekunttia starttiasennossa tulee viimein teksti, että käynnistys estetty.
Akussa pitäisi kyllä olla virtaa. Olisiko käynnistyksenesto kuitenkaan syypää kun teksti tulee vasta "relekonsertin" päätteeksi.
Kokeiltu kaksilla avaimilla.
-
Jos akussa pitäisi olla virtaa, niin se ei jostain syystä pääse sieltä pois :D Jos siis ihan 100% varmasti akku on ok, niin akunkengissä, tai maadoituksissa on kosketushäiriöitä.
Kokeile nyt aluksi kuitenkin apukaapeleilla, tai laita akku hetkeksi lataukseen.