Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => S/V40 96-04 => Aiheen aloitti: Styroxi - 09.02.2016, 02:49:46
-
Sattuuko kukaan tietämään mistä saisi moiset v40 vm:98 vai meneekö "marmoritiskin" tilaksen puolelle?
-
Motonet
-
Motonetissä oliko 70e/puoli. Emännän autoon vaihdoin nuo. Hyvin sopi. Vaikka helmat oli lahot, alustanpuolen sauma oli terve niin oli helppo vaihtaa ja ei tarvitse pakkelia kuin takalokarin liitokseen. Etulokarit irti tai ainakin alareuna niin saa etureunan kunnolla niinkuin pitääkin.
(http://i1250.photobucket.com/albums/hh538/volvo701/WP_000195.jpg) (http://s1250.photobucket.com/user/volvo701/media/WP_000195.jpg.html)
Yläsauman tein oven alle vaikka ehkä fiksumpi olisi ollut laittaa oviaukkoon pistehitsillä kuin tehtaalla, mutten jaksunut purkaa sisustaa..
-
Joko löyty mulla saattais olla lähtee halvalla?
Pitää muutenkin tutkia toi varaosa volvo ja laittaa ylimääräset osat myyntiin.