Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Etu- ja nelivetoiset => Korjaamo ja yleistekniikka => S/V40 96-04 => Aiheen aloitti: Juupeli - 27.05.2016, 12:45:07
-
Eli tuli tollanen hankittua ja siinä ei tuo vakkari pelitä ollenkaan, sulakkeen numero 5 kuljettajan puolelta on ehjä, mutta mistä muualta voitaisiin vikaa alkaa etsiskelemään? Tässä mallissa ei vissiin ole vakkarin toiminnan ilmaisevaa mittari valoa? Toinen kymysys vielä, että kylmästöinnistä on varmaankin aineet kadonneet, kun painaa nabulaa niin flekti alkaa pyöriä mutta kompura ei lähe pyörimään missään vaiheessa.
-
Vastaan itse itselleni. Liitin jarrupolkimelta rikki. Miten muuten se alipaine letkun 90 mutka on kiinni sinä liittimessä, sekin kun on juuri mutkan kohdalta rikki niin sekin pitäisi vaihtaa.