Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Tekniikka, Viritys, Veteraanit ja Projektit => Korjaamo ja yleistekniikka => Lämmitys, Ilmastointi ja lisälämmittimet => Aiheen aloitti: juarola74 - 06.07.2016, 16:52:04
-
Otsikon mukainen ongelma..
Pilvisellä / viileällä kelillä puhallin toimii normaalisti, lämmityksen säädöt 21 asteessa.. Mutta heti kun aurinko nousee, niin auto menee kylmäksi.. Lämpötilasäädöt pitää nostaa 25 -26 asteeseen, jotta autossa tarkenee..
Mistähän voi ongelma johtua? Sisälämpötila,- sekä aurinko-antureista olen joitakin ketjuja lukenut ja ajattelin, että hankkisinko itselleni ICarsoft i906:n vikakoodien lukua ja anturiasentojen lukua varten.. Pystynekköhän ko. laitteella seuraamaan sisälämpötila sekä aurinko-antureiden toimintaa? Kokemuksia kenelläkään?