Volvo Racing Club Finland - Koko Suomen Volvofoorumi
Kierrätyskeskus => Myydyt ja ostetut "ilmoitukset" => Aiheen aloitti: Taavi.H - 07.08.2016, 11:56:01
-
~600tkm ajettu 850 TDI, jäänyt viime syksynä seisomaan. Liikennekäytöstä poistettu, katsastus vanheni 05/16. Mittarissa 590tkm mutta se pikkuratas antautui reilu vuosi sitten, jonka jälkeen ajettu arviolta noin 10tkm.
Isoimpana vikana on välys ohjauksessa, raidetangon puslat ehkä syyllinen, itseltä loppui mielenkiinto tämän kanssa. Konepelti on kolhua ottanut, mutta ajaa asiansa. Ruostetta ei tässä pitäisi olla, ei ainakaan mitään isoa. Pari listaa puuttuu, mutta muuten ok koriltaan.
Kone käy ja kukkuu, edellisen kerran olen käyttänyt tätä joskus talvella, eilen laitoin akun paikalleen ja toisella starttausyrityksellä käynnistyi ja kävi hienosti. Siirtelin hieman pihassa, kokeilin jarrut, ei ole jumissa, käsijarrukin toimii. Hihnajumpat kannattaa tehdä, jos tämän aikoo ajoon laittaa.
Tumma sisusta, penkit yllättävän siistit. Ei lämmitetyt. Varusteita tässä autossa ei juuri ole, lähinnä sähköllä toimiva kattoluukku.
Auton pystyy ajamaan trailerille ja periaatteessa myös kohtuullinen siirto tarrakilvillä on teknisesti mahdollista. Loppu olevien renkaiden ja ohjauksen välyksen takia en kovin pitkää matkaa huonoissa olosuhteissa ainakaan itse ajaisi.
Hp. 250€. Auto löytyy Seinäjoelta.
Yhteydenotot yv, sähköposti
Kuvia: http://imgur.com/a/8QVoo