Mites on sopiiko oikeanpuoleisella ohjauksella varustetun auton vasemmanpuoleinen istuin vasemmanpuolen ohjauksella varustettuun autoon kuljettajan istuimeksi? Melko lauseen näköjään näin aamutuimaan sain aikaiseksi
Toivottavasti ymmärsitte mitä hain takaa. Penkit molemmissa tapauksissa ilman sähkösäätöjä. Miten muuten istuimen vaihto yleensä. Onko ihan bolt-on vai tarvitseeko käyttää piuhan päässä sinisellä?
Näin äkkiä ajatellen pitäisi sopia ( penkin turvatyyny on samalla puolella ) ja liittimet penkin alla on samat.
Ennen asennustyön alkua akkukaapelin + irti pieneksi aikaa, ja sitten liittimet penkin alta, sekä pultit penkin kiskoista irti ja penkki pois, ja uutta tilalle.
Näin se toimi 855:ssa joten enpä usko että näissä uusimmissakaan mitään piuhaa tarvitaan, mutta jos joku tietää 110%:n varmuudella, niin toivottavasti kertoo.
