Kyllä normikäyttäjäkin voi ne sieltä tarkistaa. Lyhyt harmaa tikku joka on todella tiukassa jos sitä ei ole nostettu vähän aikaan sieltä.
Tosin ne sinun öljysi on aivan mustat vaikka olisi vaihdettu 1km sitten. 
Vasemmasta viiksestä pyörittämällä saat öljy tason tarkistettua, tosin moottorin ollessa sammutettuna ja virrat päällä.
Kiitos! Täytyypä etiskellä tikkua. Ja niinhän se on diisselikoneissa, että öljy on heti mustaa. Hyvä kuitenkin se määrä on tarkistaa ja samoin viiksen mittari pitää käydä heti katsomassa. Siitä en kyllä muista tuommosia lukeneeni, mutta taitaa ollakkin niin, etten virta päällä ole pyöritellyt.
Toimintahan muuttuu sen mukaan onko virta pois/päällä/auto käynnissä.
Lämmittimen ajastinta esim ei saa ajossa säädeltyä, tietty turvallisuustekijä sekin.
m
Päivitys!
Kävin kokeilemassa.
Tikku löytyi, mutten saanut ylös, siinä on juuressa semmoinen muovikynsi, mitä pitäisi samalla saada väännettyä ulospäin. Ei oikein sopinut kuin yksi käsi huonossa asennossa sinne. Viiksimittarin lukema löytyi ja taidan nyt luottaa siihen, näytti ihan niinku manuaali sanoo ei ihan full vaan siitä pykälä alaspäin.
Pitää tuo huoltokuittaus vielä tehdä.