Tässä kun kaupungilla olin asioimassa, niin piti ihan mielenkiinnosta tulla työmaalle vidalta vilkaisemaan, että mitä karvoja sinne näyttöön menee, sinne menee videosinaali ja signaalin maadoitus, eli komposiitti-videosignaali
Tuo peruutuskameran ohjausyksikkö on autoon yhdeydessä can-väylän kautta, on mahdollista, että sitä kautta näyttö saa tiedon, että täytyy videotuloa vaihtaa... voi toki olla myös, että se aktivoituu pelkästään jo sillä että se videosignaali sinne tulee.
Todennäköisesti tarvii kuitenkin sen softan asennuksen autoon, että se toimii, voi myös olla, että softaa ei saa ladattua, jos sitä kameran yksikköä ei ole asennettu tai sitten sen saa..
Sillähän sen toki testaa että laittaa sinne näytölle jostain videosignaalin ja aktivoituuko se sillä