Tämä pitäisi pikkuhiljaa saada talveksi ulos jotta pikkuauto mahtuu pajaan. Ei ole aikoihin käynyt, kesälläkin hinattiin mönkkärillä/räikkäliinalla sisään.
Nöyrästi hörähti kasi tulille kun kaikki käymiseen tarvittavat inkkeet oli palautetuu konehuoneeseen. Startti oli lainassa käyttöWC Rangessa ja sieltä palattuaan lötkötteli pajan jakkaralla, laturi oli kans irrallaan kun se oli pikkuauton latausvian vianetsinnässä tukena, IMM ja imurööri takakontissa, puola oli varastokontissa, johtosarjat on vähän hujanhajan ja niitä saikin kytkeä paikoilleen ja aina välillä kokeilemassa että joko nyt.

Laatikon jäähdytyssiilin putket yhdistin vaan letkulla kun ei oo tähän hätään sopivia helmiliitoksia ranchilla. Kaasuvaijeria ei ole kun sekin meni taannoin pikkuautoon, eipä tämä pihasiirtelyyn LO-välityksillä sellaista tarviakkaan. Kurkkasin vielä ennen startin asennusta hiilet, näkyi olevan alle puolet jäljellä, Aditasta saa 20€:lla uuden hiilipäädyn ja kun muuten tuo näytti nopealla silmäilyllä olevan varsin nohevassa käyttökunnossa ollakseen -89 vuosileimalla oleva laite niin täytyy ostaa moiset ja jossain välissä tehdä huolto.
Mutta niin se vaan Lucas löysi valon kun vielä yhden maadarin laittaminen kaveriensa kanssa lukkopihdellä a/c kompuran kylkeen avasi luukut ja patti hörähti avaimen napautuksella murisemaan ihankuin olisi eilen käynyt.
