Enpä muuten muista, oliskohan kahden elementin. Eipä noi sit ole kalliita, ei kannata alkaa romiksilta metsästämään.
Viime päivät kelit ovat olleet suotuiset, plussalla muutama aste, luulen että ensi viikolla pääsee ruuvaamaan kesärenkaat alle

Tänään otin ja sovittelin V70N-puskuria ja FL-valoja paikalleen. Puskuri meni ihan heittämällä paikalleen, kuten olikin jo puhetta. Saas nähdä hommaanko ollenkaan runko-osaa. Valoista sen verran, että niihin ei käynyt korkeudensäätömoottori noista vanhoista, se tappi on liian lyhyt joten valot jää jompaankumpaan ääriasentoon. Joten, tod näk jätän niihin paikalleen manuaalisäätimet, eipä valoja tarvi olla koko ajan säätämässä.
Kuvia, klikkaamalla isommaksi:



Ja tältä se näyttäs jos jättäisi vanhat valot paikalleen, ei lähellekään niin hyvä:

Se joka sanoo että S60:n puskuri on hienompi kuin V70, ei tiedä mistä puhuu. Mun mielestä toi sopii hyvin ja näyttää aika pirun hyvältä

Mukavan simppeli puskuri, selkeet yksinkertaiset linjat, ja mikkihiiri-efekti loistaa poissaolollaan.
Tuohon vielä pesurien lätkät, maski jossa on mustaa muovista salmiakkikuvioista verkkoa ja ISO Volvo-merkki, samaa salmiakkikuvioista verkkoa keskiaukkoon sekä sumarien reikiin. Ja sumareiden tilalle pienet pyöreät päiväajovalot tai sit sumarit. Ja alareuna korin väriin.