Elikkäs terve vaan kaikille! Tuli tässä vaihdettua talviautoks/pienimuotoseks projektiks pikkuvioilla höystetty 740 tic volvo.
Näin viileiden ilmojen tullen olis ihan mukava saada lämpöä koppiin. Noh, puhallin kokonaan mykkä. Ryöminpä tuolla hanttarin jalkatilassa ja tutkiskelin maisemia. Puhaltimen pohjasta(?) lähtee 2 johtoa. Puna/oranssi ja musta joka roikkuu irrallaan. Musta oman logiikan mukaan olis maapiuha. Vedin maihin mutta eipä heränny. Sulakkeet OK. Mistäs muualta tätä lähtis selvittämään? Lähes kaikilla joilla jotain vastaavaa vikaa on ollu, toimi kuitenki neljäs taso puhalluksesta, joten ei liene samasta viasta kyse. Itellä kyllä naksahtaa joku kun vaihtaa 3 ja 4 tason välillä mutta ei edes lupaa. Mitvit...?
Ja seuraavan laatusta kysymystä, joka ei taida tälle osastolle edes kuulua. Onko kukaan väsänny vaihekepin nuppia ite? Mua toi pesäpallo vähän kyrsii(ehkä siks ku se roikkuu vitosen napin johon varassa siinä kepin päässä

). Olis ihan kiva nähä jotain kuvia sunmuita toteutuksia, ei viittis käydä uutta samanlaista ostamassa.
muokmuok: Onkos toi hanskalokero jollain tosi utopistisilla virityksillä kiinni? Kaikki maholliset ruuvit mitä löysin vedin irti mutta ei taho irrota

Ja toinen muokmuok: Ja menipä muuten aivan väärälle alueelle koko viesti

Saa siirtää.