Niinhän ne on ohuimmat mahdolliset johdot tuossa meikäläisenkin, vähän vanhemmassa, Rangessa. Toki iso osa piuhoista ohjaa vain hitusähköjä mutta on ne muutkin mitoitettu ihan minimiksi.
Noihin testerien tuloksiin, niin ne on näissäkin testerit on aika tyhmiä eivätkä ne erottele piuhavikaa laiteviasta. Toi mun Rangen ilmajousitus on hyvä esimerkki, jos joku kulma ei skulaa niin tulee yleensä kahdesta kolmeen vika-arvausta ja useimmiten ensimmäisenä herjaa venttiiliä vaikka syynä 95% varmuudella todellisuudessa joku muu. Ulkoinen vuoto - sisäinen vuoto - ilmanpuute - korkeussensori (sensorista tulee omakin vika jos on oikeasti rikki)
Monet kerrat mennyt miinaan tämän kanssa, en sentäs ole ostanut kalliita osia turhaan, pl. talvella ostin kalliin drive unitin kun silloin kiusannut vika oli monivaiva ilmanpuutteineen ja viallinen testimittari painemittaukseen. Tässä tuli sellainen v*tun idi*otti fiilis kun totesin että mittarihan on rikki ja olin tuskaillut vaikka mitä.

No, näiden kanssa on vaan elettävä.
