Mut jos omistaa rälläkän ja hitsin niin parempi olis hakee vesijohtomutkia ja väsätä joku yksinkertanen peltisarja isompaa ahdinta varten.
Kunhan sen sijainti on suht sama, koska tarkotuksena on saada yhtä pitkät ja mahd. lyhyet putket. Ainaki näin minulle on kerrottu dieselvirittäjien suusta että pitkä ylös-eteen-pakosarja ei oo hyvä ratkasu dieselissä.
Itekki semmosen tein ja yritin tehä toistaki kunnes uskoin muita ja päädyin runkopalkin muokkaukseen.
Mut kukin tyylillään, vähiten vaivaa vie toi runkopalkin muokkaus. Ei mulla siinä ajallisesti (tunneissa) niin kauaa menny.

ja vakiotdsatsi virtaaki viel kohtuu hyvin deeku miesten puheiden mukaan.
Sinne saattaa sopia Hx35:kin saman tyyppisellä omatekoisella-peltisatsilla kun vakio, kunhan vain muuttaa turbon laipan kulmaa. Ainaki T3/T4 luulis mahtuvan kun saa vähä nostettua/käännettyä sitä ettei vastaa siihen palkkiin enää.