Mun silmään alkaa näyttää koko ajan enemmän ja enemmän siltä että tuo valkoinen taitaa olla kaksisatkuun paras väri! Vai onkohan se nyt vaan taas niin että jotku vaan tekee autot silleen että ne näyttää hienoilta 
Itse kauhistelin alkuun, että pitikö nyt valkoinen auto ostaa, mutta loppuviimen 200- sarjassa näyttääkin ihan hyvältä. Toki omasta mielestä on parempiakin.
Taaskaan mitään mullistavaa ei ole tapahtunut, mutta pikkuhiljaa etenee parempaan päin. Viimeisimpänä hankin varapyörän päälle verhoilun ja nyt kehtaa taas takakontin avata. Imuroin kontin myöskin, mutta ihan ei kaikki neulaset lähteneet pikaisella imuroinnilla. Kyllä sinne nyt jo kehtaa matkatavarat laittaa.

Sen lisäksi pari viikkoa sitten tilasin uudet kilvet tähän vanhojen ruttusten tilalle, jotka saapuivat aiemmin viikolla ja eilen ehdin ne hakea. Ja ai että muuten tekeekin paljon ulkonäköön, vaikka pieni asia onkin.


Saa kuitenkin jäädä vielä odottamaan talliin, nimittäin pakoputki on melkein täysin poikki akselin ylityksen kohdalta. Täytyy ensi viikolla tilailla uusi putki etuputkesta taaksepäin, kuten käytännössä jokaiseen takaveto volvoon mitä olen omistanut
