Pahoittelut, jos tätä on jo kyselty useamminkin; ainakaan haulla en löytänyt mitään infoa aiheesta.
Siispä: pääsi käymään niin tuolla Puolassa, että tietyöalueella kaistoja jakanut muovitolppa otti kimmoketta vastaantulleesta rekasta ja osui tietenkin kuskin puolen sivupeiliin. Kuori ja lasi paskana, runko näyttää olevan ehjä (ja moottoritkin ja maavalo toimivat).
Sellaista tuossa mietiskelin, että onko noissa samanikäisissä S60:ssa, S80:ssa ja V70:ssa samat peilit, vai onko kaikissa omanlaisensa? Peilin lasi näyttäisi ainakin olevan sama. Siksi nyt lähinnä kyselen, kun noita näkyisi muihin malleihin löytyvän paremmin kuin S60:een. Ja toki plussaa olisi, jos löytäisi jo valmiiksi samanvärisen.
Vakuutusyhtiö toki lupasi korvata vahingon, mutta 160 euron omavastuu ja kaskon bonusten putoaminen 70:stä 50:een ei kiinnosta.