Tuohon dumpin raolleen jäämiseen..Mites pahasti se jää raolleen? Tai siis kuinka nopeesti menee sitten takas kiinni? Melkeen kannattas hommata uus ehkäpä jopa aito dumppi vaikka käytettynä kun että rupee tuon takia siirtelemään immua.
Itellä ollu mm. hks ssqv style, jota en kyllä takas ottais. Säätömahdollisuudesta huolimatta oli vähän huono aukeamaan alle 0,6bar ahdoilla jolloin sakkas aina. Tuli sitten hommattua myöhemmin aito turbosmartin raceport, jota ei voi kun kehua. Ite tykkään äänistäkin enemmän ku ssqv ja aukeaa aina kun päästää pieniltäkin ahdoilta (vaikka 0,1bar).
Ite huomannu ettei lh2.4 ainakaan mee helposti dumpista sekaisin. Ei paukuta ylimääräistä vaihtaessa, paitsi harvoin.
Ja jotkut valittanu että noista mitsun pöhistimien vakio bypassista kalvo rikki. Korjaussatseja saa halvalla

pässi on kyllä ehdoton ite ostin auton ja 6kk ehdin ajella niin kompura päästä lensi mutteri ja siivet fjongalle, no nälkä kasvo syödes niin koko kone uusiks ja uus hyrrä.
mut asiasta kukkaruukkuun tietääkö kukaa miten sais semmosen mahtavan äänen ku on rallycross autoos.. onkohan niis vaan niin kovat ahdot?
Itelläkin huomas uudessa holsetissa 5tkm jälkeen jo enemmän väljyyttä kun ajeli tuolla hks:llä joka ei oikeen kunnolla toiminu. Ja rallicrossautoissa ei yleisesti ole kumpaakaan, ei dumppia eikä bypassia ("kaasuun vastaavuus paranee päläpälä") ja moottorinohjauksissa on antilag muutenkin.