Mitäs kautta sä ajelit? Jurvan keskusta oli ainoo missä me nähtiin ja koettiin perunapeltoa...
Ite ajelin alakautta, elikkä kauhajoen suunnasta. Jotkut kohdat oli aivan kauheeta ajaa, muistan joskus samoilla suunnilla olin työreissulla, niin kesken ohituksen tuli semmosta pomppua, reikää ja muuta ylimääräst tiellä että alkoi jo pelottaa (ohitin vielä fiksusti kahvimuki kädessä, asiakkaalle kun pääsi, niin oli rinnukset kahvissa).
Myös tuolla vöyrin suunnilla joskus ajelin, jotenkin jäi spottaamatta vissiin 100 -> 80km/h rajotuksen tippuminen ja meinasi usko loppua niillä mutkapätkillä että ei tätä kyllä näin kovaa mitenkään pysty ajamaan

Mutta kivahan se on että on jännitystä elämässä. Multian kohdilla kun tulin niin vastaantulevasta peräkärry+henkilöautoyhdistelmästä lenti suoraan auton eteen iso metallinen tynnyri.
Kyll mulla vaan meni seiska ihan mukisematta noiden paikkojen yli ilman ylimääräisiä pompotuksia ja vetelyjä vaikka alustakin on tuossa seiskassa mallia todella jäykkä (coilit edessä ja takana) ja rengastus 225/45R17 
Jännä juttu, kuitenkin luultavasti tuossa bemarissa on jopa "hieman" parempi alusta. Ainakin mitä samanlaista vempelettä ajanut, niin aika luksusta on meno.