Ahtoa oli käytössä sellainen kevyt 2.6-2.7bar.
Mutta omistaja halusi 500whp niin se sieltä otettiin 
Ei muuten tullu helpolla mutta sellaisen 77 dynovedon jälkeen tuo napsahti tauluun.
Onko enemmän paukutettu rullilla kun 164:sella

(olihan se 164)?
Ei se joo ihan helpoin tie ollut...

Mutta kyllähän se sieltä sitten viimein

Kiitos tuhannesti ! Heitin sen muuten puoliks vitsillä, että tavotehan on 500whp, niin painakaa sen verran tauluun...

Alkuun se tietysti vaikutti, että sieltä ei tuu mitään muutaku murheita murheiden perään..
Tosiaan aika järee ahtopaine (kyllähän vinokone kestää) ja siihen tulee toivottavasti muutos kansitöiden myötä. Kannesta luulisin, että ahdistaa. Myöskin puhunut muutamien gurujen kanssa asiasta. Mutta kaikki aikanaan.. Onhan tässä koko talvi aikaa ! Lähtökohta hyvä, ettei räjähtäny penkkiin vaikkei sekään noiden vastoinkäymisten myötä olis ollu mikään ihme.. Boost osaa oikeestaan kertoo enemmän tästä setistä, kun minä. Auto meinaan oli siellä pojilla hyvässä hellässä huomassa ja itellä oli sen verta menoja jne skeidaa, että aika vähällä olin seurailemassa auton kehitystä, kun se tosiaan oli "vähän" isompi operaatio, kun yhessä illassa pienet säädöt sisään ja tulos paperille. Olisin kyllä vaan ollut kärpäsenä katossa, kun en noista säätötöistä vielä ole niin perillä..
Edelleen tuhannet kiitokset boost, o-pp ja kumppanit tehdystä duunista.
Raju laite ja komee teholukema. Hieno homma että wish horse powerit realisoituivat wheel horse powereiksi! Mitenkäs isolla puhaltimella tässä nyt painetaan ilmaa koneeseen ja olikos tässä joku E85 saatavuusongelma vai miksi käytössä on normaali pumppubensa?
Ostin aikanaan käytettynä bensaromut (ei RE85 soveltuvat) ja muutenkin tarkotus ajella maantiellä, niin paremmin bensapumppuja löytyy kun RE85 pumppuja. Myöskin kansi mahdollisti (ostin käytettynä) bensan käytön, kun puristukset oli ton lohkon kanssa 8.9.
Switzer S300nen imu 66/88 ja pako 71/80, pakopesä AR 1.15